Serwery CS 1.6 -  DeathRun.pl
Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Wersja do druku

+- Serwery CS 1.6 - DeathRun.pl (http://deathrun.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (/forum-Dzialy-tematyczne--15)
+--- Dział: Technologie (/forum-Technologie--151)
+---- Dział: Webmastering / Internet (/forum-Webmastering-Internet--43)
+---- Wątek: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? (/temat-Google-konkurencja-dla-Facebook-a--3587)

Strony: 1 2


Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Admin - 16-08-2011 17:07

O Google+
Aktualnie w czasie przygotowań - portal społecznościowy od Googla - może już niedługo zagrozić pozycji Facebooka w globalnym Internecie. Mimo, że Google nie rozpoczął kampanii reklamowych swojego 'social network', ten ma już 18 milionów zarejestrowanych użytkowników w wersji beta! To robi wrażenie biorąc pod uwagę, że można było zarejestrować się tam tylko poprzez zaproszenie od znajomego ;)

Na pierwszy rzut oka...
Na pierwszy rzut oka Google Plus wygląda trochę jak imitacja Facebooka. U góry widzimy skromne logo, wyszukiwarkę znajomych i kilka zakładek... Wygląda znajomo?

[Obrazek: facebookvsgoogle.png]


W centrum ekranu widzimy aktualności, czyli na razie bez większych różnic. Także publikowanie odbywa się w podobny sposób - zaznaczamy czym chcemy się podzielić i wklejamy link, wysyłamy film lub wpisujemy treść. Ten patent pożyczyli sobie także twórcy GG.pl

[Obrazek: linkim.png]


Podobnie na obu portalach mamy czat, gry, filmy, zdjęcia itp.

Czym Google+ się wyróżnia?
W najnowszym projekcie Googla zauważalnie promowane są tak zwane 'kręgi' (z ang. circles). Możemy łatwi przydzielić naszych znajomych do taki grup. Przydatne jest to do ustawień prywatności i publikowania postów widocznych tylko dla poszczególnych kręgów. Bo chyba z rodziną, znajomymi ze szkoły i dalszymi kumplami mamy inne tematy :)


Moja ocena
No cóż... Portale społecznościowe często zajmują nam zbyt dużo czasu. W końcu służą do dzielenia się realnymi emocjami, przeżyciami itp i jeśli używać ich w tym celu to nie są złe. Bo gdzie indziej jesteśmy w stanie utrzymać kontakt z kilkuset osobami, rozsianymi po całej planecie, w jednym miejscu? Myślę, że Google+ prędzej czy później wyprze Facebooka z rynku. Czemu? Google ma YouTuba, wyszukiwarkę, Picasse, Androida, Chrome`a, Google Viveo, grupy dyskusyjne, Gmaila, skracacza linków ( http://goo.gl ), reCaptche i pewnie jeszcze coś, a Facebook ma... tylko Facebooka. Do tego Google pozwala na śledzenie wydarzeń z fejsa i twittera, import zdjęć i zapraszanie znajomych. Google dysponuje też większą grupą doświadczonych programistów. Facebook zyskał sławę bardzo szybko, więc nie zdziwiłbym się jakby tak samo szybko ją stracił.

Z poniższego linku może zarejestrować się 150 osób:
Google Plus

Pytanie dla was - Czy w Internecie znajdzie się miejsce dla dwóch popularnych portali społecznościowych? Prosiłbym o chociaż skromne uzasadnienie własnego zdania :)


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - zayQ - 22-08-2011 15:24

Ja słyszałem że Google.pl bankrutuję ?? Nie wiem czy to prawda oby nie żeby to była tylko plotka !


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Admin - 23-08-2011 00:13

Nie chcę cię obrażać, więc zaneguje tylko twój post.


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - zayQ - 23-08-2011 09:02

(23-08-2011 00:13)DiKey napisał(a):  Nie chcę cię obrażać, więc zaneguje tylko twój post.
DiKey napisałem że to pewnie plotka...


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Admin - 23-08-2011 11:05

Co ty baba jesteś, że plotki roznosisz? Po za tym co za debil uwierzyłby, że firma, która jest największa na rynku Internetowym od paru lat i nadal dynamicznie się rozwija nagle od tak sobie zbankrutuje?


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - zayQ - 23-08-2011 11:35

Mówie że ja w to nie wierze że to plota !


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - ShaDow. - 23-08-2011 11:37

No właśnie, ja też w to nie wierzę :D


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Kamil - 23-08-2011 12:14

Powiem tak - kiedy google się wybije, zmiecie twarzoksiążkę =d

Era Facebooka w końcu minie, tak samo jak minęła era epulsa czy NK. Różnica między tymi gównami, a googlami jest taka, że google nie musi się starać, żeby zarejestrowały się tam miliony osób, bo już jest najbardziej znaną stroną internetową/wyszukiwarką na świecie ; P

Mam tylko nadzieję, że nie będzie tam głupich gąbeczek czy różnego innego gówna do kupienia za SMS, bo zawsze mnie to zniechęca x,X


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Admin - 23-08-2011 15:19

(23-08-2011 12:14)K@M!L napisał(a):  Mam tylko nadzieję, że nie będzie tam głupich gąbeczek czy różnego innego gówna do kupienia za SMS, bo zawsze mnie to zniechęca x,X
Na facebooku nie ma takiego czegoś, w żadnych produkcie googla nie ma takiego czegoś, więc w tym na 100% też nie będzie takiego czegoś ;)

Już widze te akcje 'Usuwam konto na FB i zakładam na G+, więc jestem fajny!'
A za chwile crash - nie ma opcji usunięcia konta! xD Będzie puacz wszędzie :D


RE: Google+ - konkurencja dla Facebook`a? - Happens - 25-08-2011 18:11

Cytat:Google+ - konkurencja dla Facebook`a?

Mi się wydaję, że na chwilę obecną raczej nie, lecz zobaczymy. Jeżeli Hakerzy naprawdę zamkną facebook'a, google+ będzie jego alternatywą :)