Serwery CS 1.6 -  DeathRun.pl
serwer lokalny na linux - Wersja do druku

+- Serwery CS 1.6 - DeathRun.pl (http://deathrun.pl)
+-- Dział: Strefa Counter Strike (/forum-Strefa-Counter-Strike--9)
+--- Dział: Problemy (/forum-Problemy--10)
+--- Wątek: serwer lokalny na linux (/temat-serwer-lokalny-na-linux--4959)



serwer lokalny na linux - Dj Warem - 09-11-2011 19:41

Mam bardziej pytanie niż wątek do poradnika ale ten dział chyba najbardziej do tego pasuje. Czy ktoś orientuje się jak trzeba skonfigurować Linuxa żeby można było wgrać na niego serwer podłączony do sieci lokalnej z wyjściem po za sieć (osoby z zewnątrz mogą korzystać z serwera) i kontrolować przez panel zdany na Win ? :)

Za pomoc oczywiście oferuję wielkiego plusiora a jeżeli można to nawet 2 ! :D


RE: serwer lokalny na linux - Admin - 13-11-2011 14:23

Tutaj chyba nikt Ci w takim czymś nie pomoże :P


RE: serwer lokalny na linux - [PRO] Uliczny - 13-11-2011 14:37

kurde... miałem na ten temat ciekawy poradnik na innym forum (kolega pisał), lecz patrze tam i został on skasowany :( tak to od razu byś link do tego poradnika dostał...


RE: serwer lokalny na linux - soQl - 23-11-2011 22:41

Jeśli chcesz podpiąć pod linuxa AMX, to nie problem, bo sprowadza się to jedynie do zmiany ścieżki do binarki metamoda, a w metamodzie do AMX.

Jeśli w sieci jest komputer (domowej) który dzieli z Tobą bramkę wyjściową, utworzenie serwera na sieci jest niemożliwe. IP serwera (dla gracza z zewnątrz) musi być identyczne z IP wewnętrznym twojego komputera, inaczej klient będzie się próbował łączyć z kilkoma komputerami co poskutkuje niepowodzeniem.
Rozwiązaniem jest hamachi, lub oddzielny adres IP zarezerwowany tylko i wyłącznie dla twojego komputera.

Problem może się także rozwiązać po zmianie portu z domyślnego na inny.
Podobnie jest gry kilka serwerów stoi na jednej maszynie jak w hostingach.
W zabijace mają setki wykupionych serwerów gry, jednak pracują jedynie na kilku maszynach (bodajże 13)

Ja uczestniczę w tworzeniu gry Infinity od firmy I-Novae i rozwiązuję tam właśnie takie problemy z łączem, jednak nie da się tego tak łatwo załatwić.
IP to adres i musi być bezpośredni. Gdy ktoś wpisze w przeglądarce twoje IP, połączy się to z twoim komputerem, tak być powinno. Innego wyjścia nie ma.

PS.

Co do kontroli z Win, oczywiście, przez rcon.
Istnieje bardzo fajny program do tego, nazywa się on HLSW


RE: serwer lokalny na linux - Dj Warem - 23-11-2011 23:22

raz udało mi sie to zrobić jednak działało tylko przez 1 dzień ;P hamachi buntuje mi się z CSem i niestety w ten sposob nie idzie, mam oddzielne ip wew dla kazdego komputera ale mam problem z portem.. chyba czas pomyśleć o hostingu ;P


RE: serwer lokalny na linux - soQl - 25-11-2011 22:23

Najlepiej kupić serwerek na np. zabijace za 15 zł prywatny mi gotowe.
Postawić hasło, cieszyć się małymi pingami, wydajnością i pełną obsługą serwera. :)


RE: serwer lokalny na linux - Dj Warem - 25-11-2011 22:49

a znasz niceshoot ? myslalem o publiku z maszyna we francji. kolega mi opowiadal ze kiedys tam mieli male pingi


RE: serwer lokalny na linux - Tiesto - 26-11-2011 10:59

ja tez mialem podobny problem i niewieidzialem jak zrobic ;/


RE: serwer lokalny na linux - soQl - 26-11-2011 22:06

"mieli" - dobre określenie ;)
Zabijaka wg mnie jest najlepsza w branży.